שו"ת למחייתם

שו”ת פתוח - הכל על קרן למחייתם

כל מה שרציתם לשאול על הקרן שלנו

למחייתם – קופה בה כל החברים נותנים סך קבוע המתחלק לפי כמות היתומים, כאשר המטרה היא שכל יתום מבין השותפים בקרן יקבל מדי חודש סך 1,500 ₪ עד גיל 22 או עד חצי שנה אחרי נישואיו (המוקדם מביניהם).

למה?! האם השטיבלאך לא מלאים בתמונות מזעזעות של יתומים? האם אתה לא נדרש מדי בוקר לדרשות בנוסח "משפחה עם עשר יתומים…" וכדומה, האם לא הזדעזעת בשנה האחרונה למראה תמונות מחרידות של יתומים רכים בוכים על קבר אביהם או אמם ה' ירחם, המציאות שישנם קרנות לעשרות לדאבון לב, כשהסיבה להופעתם של הקרנות היא הצורך החמור בקרנות למחיה עבור היתומים והאלמנה. בדיוק בשל כך הוקמה קרן 'למחייתם', למחייתם תתן את המענה המושלם בעזרת ה' למחייתם של יתומים. כי אם כבר בכל מקרה נותנים כמה שקלים עבור יתומים, בואו וניתן את זה בצורה ממוסדת ומסודרת!

הקרן מבית מדרשו של הגאון רבי מנחם מנדל שפרן שליט"א ואתו עמו הגאון רבי מרדכי צבי גרינפלד שליט"א, הגאון רבי חיים וייס שליט"א רבה של ביתר, הגאון רבי מאיר לוריא שליט"א, הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א רבה של מודיעין עלית, הגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א ראב"ד בד"צ שע"י הגר"נ קרליץ זצ"ל והגאון רבי ישראל בונם שרייבר שליט"א גאב"ד אשדוד ומראשי ישיבת נתיב הדעת. הגאון רבי שלמה ידידה זעפראני שליט"א נשיא קהילות עמלי תורה ואב"ד כתר תורה, הגאון רבי אלחנן פרץ שליט"א אב"ד חקת משפט ומראשי ישיבת רינת התורה, הגאון רבי יעקב שרבאני שליט"א מראשי ישיבת מאור התורה.
כאשר אליהם הצטרפו בשנה האחרונה עשרות רבנים, ראשי קהילות, מורי הוראה ומעל ל- 17,000 מצטרפים, שהביעו שמחה על הפיתרון הנפלא, שלא נדע.

בקרן חברים מעל ל- 17,000 בתי אב. במידה וח"ו יהיה צורך בגביה עבור 20 יתומים סך של (20 * 1,500 ש"ח =) 30,000 ש"ח, יתן כל חבר בקרן 1.76 ש"ח בלבד עבור כל העשרים יתומים. פרוטות…. ככל שיתרבו החברים בקרן סכום הגביה יירד עוד…

יותר מכך, בשל העובדה שהגביה היא מדוייקת, קופת הקרן נשארת ריקה, אין כסף מיותר, ואין הצטברות מיותרת של כספי ציבור, כאשר גם המשפחה בטוחה במחייתה החודשית.

בשל הצורך בהורדת הבירוקרטיה (הכרוכה בעלויות ובחוסר נעימות למשפחה הכאובה גם כך) על האלמנות או האלמנים, הוחלט ע"י רבני הקופה כי אין קריטריונים לגבי הכנסות המשפחה, כל יתום מקבל!! כאשר בדרך כלל גם "כל יתום צריך"…

כפי הנראה כיום כשבקרן חברים מעל  ל- 17,000 בתי אב וישנם רק 17 יתומים, הרי שסכום הגביה עבור התמיכה ליתומים בעוד 10 שנים, יעמוד על כ50 ₪ לחודש בלבד.

כמו כן עבור תפעול הקרן לא יעלו דמי התפעול על סך 5 ₪ וזאת לאור ריבוי המצטרפים.

סכום הגביה נכון לתאריך 20/06/24 למניינם, עומד על 1.49 ש"ח עבור 17 יתומים שבקרן.

כל מצטרף יקבל הודעה בטלפון ובדוא"ל מדי חודש על סכום היתומים שישנו וסכום הגביה שנגבה עבורם.

בוודאי, זוהי צדקה מהודרת במיוחד!! על פי פסק רבני הקרן! מהדרין למהדרין!

חולה במחלה סופנית ל"ע אינו יכול להצטרף עבורו, חולה במחלות אחרות, יצהיר על כך ובהמשך יצרו איתו קשר מטעם המשרד, על מנת להסדיר את התיק הרפואי, בדרך כלל זה מסתדר, בעז"ה.

יש לך שאלה? צריך עזרה?

אנחנו כאן לכל שאלה, בכל עניין

טלפון:

03-6242550

דוא"ל:

t@klm.org.il

פקס:

077-318-3430

טופס דיווח על העברה בנקאית

לצורך משלוח קבלה חובה למלא את השדות הנדרשים

האתר בהקמה

נעלה לאויר בקרוב בעז"ה